Tokom radionica u Nišu, radiće se na nadogradnji repertoara koji je već zajednički pripreman u Perniku ali i novim kompozicijama koje će biti izvedene na velikom zajedničkom koncertu u Nišu. Pored klasičnih dela horskih autora na repertoaru biće i dela savremenih evropskih i srpskih kompozitora sa primesama etno- džeza.
Poseban kuriozitet biće premijerno izvođenje kompozicije „Balkanski zvuci“, autora Dragana Tomića. Ova kompozicija pisana je namenski za ovu priliku a bazirana je na bugarskim i srpskim etno motivima uvezanim u jednu zajedničku celinu. Izvedena je prvi put na zajedničkom koncertu u Perniku a ovo će biti njena niška premijera.
Veliki završni koncert održaće se u petak od 20h u Sali Narodnog pozorišta. Karte za ovaj događaj su besplatne i mogu se preuzeti svakog radnog dana u SKC-u od 09.-14č ili na blagajni Narodnog pozorišta na dan koncerta. Broj karata je ograničen.
Pored koncerta u petak od 12č u Sali SKC-a održaće se i okrugli sto na temu „Folklor kao inspiracija za nove tendencije u svetskoj muzici“ za nastavnike muzike srednjih i specijalizovanih škola, Univerziteta, folklornih društava, etnologe, itd.
Razgovaraće se o problemima i tehnikama očuvanja i promovisanja folklornog nasleđa uz stručne demonstracije kroz izvođenje etno-jazz kompozicija.
U prethodnoj fazi projekta na sličan način održane su i pop-rok muzičke radionice za mlade kao i veliki koncert svih učesnika u Banovini.
Projekat „Master muzičke radionice za mlade“ kofinansiran je od strane Evropske unije kroz IPA Program prekogranične saradnje Bugarska-Srbija. Opšti cilj projekta je da stvori uslove za prekograničnu saradnju i razmenu najboljih primera iz prakse u oblasti muzičkog obrazovanja i obuke u cilju okupljanja, podrške i promovisanja talentovanih mladih ljudi uz uspostavljanje profesionalnih veza između obrazovnih institucija sa obe strane granice i jačanje kapaciteta za zajedničko planiranje i delovanje. U Srbiji, nosilac projekta je Studentski kulturni centar Niš.