Spomenici Srbije
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Sedmi Festival Evropskog filma

Sedmi Festival Evropskog filma

Festival evropskog filma sa 18 filmova najnovije evropske produkcije niška publika moći će da pogleda od 23. do 30. maja u Niškom kulturnom centru (NKC).

Selekciju čine ostvarenja savremene produkcije Danske, Portugala, Kipra, Austrije, Mađarske, Litvanije, Rumunije, Belgije, Grčke, Francuske, Estonije, Hrvatske, Italije, Holandije i Srbije.

Festival evropskog filma tokom leta i jeseni biće prikazan u osam gradova širom Srbije zahvaljujući Delegaciji Evropske unije u Srbiji. Festival u Niš stiže iz Novog Sada i organizuje se tradicionalno uz podršku NKC-a, Media reform centra i Francuskog instituta i EU info kutka Niš.
Svečano otvaranje festivala je u ponedeljak, 23. maja u 18.30 u NKC-u (Stanoja Bunuševca bb). Festival će otvariti litvanski film “U prolazu” od 19h i holandski “Admiral” od 21h. Sve projekcije su besplatne.

Organizatori festivala su Delegacija EU u Srbiji, EU info centar, Media&Reform centar Niš, Francuski institut i Niški kulturni centar.

Program Festivala u Nišu

23. maj PONEDELJAK
– 19:00 U prolazu (Excursionist, Litvanija, 2013, 110 min.)
Režija: Audrius Juzenas
– 21:00 Admiral (Admiral, Holandija, 2015, 151 min.)
Režija: Roel Reine

24. maj UTORAK
– 19:00 Vis-À-Vis (Vis-À-Vis, Hrvatska, 2013, 81 min)
Režija: Nevio Marasović
– 21:00 Leto (La belle saison, 2015, 105 min)
Režija: Caterine Corsini

25. maj SREDA
– 19h A.C.A.B. (“A.C.A.B / All cats are brilliant?”, Grčka,2012, 88 min)
Režija: Konstantina Vulgaris
– Santa Who (Ποιος Βασίλης, Grčka, 2011, 24 min)
Režija: Dimitris Moutsiakas
– 21:00 Jarac (Kozelat, Bugarska, 2009, 110 min)
Režija: Georgi Djulgerov

26. maj ČETVRTAK
– 19:00 Zaludnost življenja (Misfortunates, Belgija, 2009, 108 min)
Režija: Felix van Groeningen
– 21:00 Sloboda i ljubav (Szabadság, szerelem, Mađarska, 2006, 123 min)
Režija: Krisztina Goda

27. maj PETAK
– 17:00 Mirno (Scialla, Italija, 2011, 95 min.)
Režija: Francesco Bruni
– 19:00 Palme (Palme, Švedska, 2012, 103 min)
Režija:Kristina Lindström, Maud Nycander
– 21:00 Tuđina (Die Fremde, Nemačka, 2011, 119 min)
Režija:Feo Aladag

28. maj SUBOTA
– 17h Ja sam stari komunista (Sunt o baba comunista, Rumunija, 2013, 94 min.) KOMEDIJA, DRAMA
Režija: Stere Gulea
– 19:00 Anđelika (O Estranho Caso de Angélica, Portugal, 2010, 97 min.)
Režija: Manoel De Oliveira
– 21:00 Laku noć, mama (Ich Seh, ich seh, Austrija, 2014, 99min)
Režija: Severin Fiala, Veronika Franz

29. maj NEDELJA
– 19:00 Blok 12 (ΟΙΚΟΠΕΔΟ 12, Kipar, 2013, 95 min)
Režija: Kyriakos Tofaridis
– 21:00 Demode (Moest väljas, Estonija, 2013, 59 min)
Režija: Jaak Kilmi

30. MAJ PONEDELJAK
– 19:00 Na ulici ispod vode (Above the street below the water, Danska, 2009, 100 min.)
Režija: Charlotte Sieling
– 21:00 Smrdljiva Bajka (Srbija, 2015, 98 min)
Režija: Miroslav Momčilović

Ostavi komentar