ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Naslovna - Nišville Jazz Festival 2012 - Zvaničan program Nišville 2012 festivala
Zvaničan program Nišville 2012 festivala

Zvaničan program Nišville 2012 festivala

nisville_copyKompletan program (po danima) svih dogadjanja na Nišville jazz festivalu 2012, kao i pregled učesnika programa po binama. Osim programa na ”MAIN STAGES (Eart & Sky)” svi ostali programi su besplatni za posetioce.

Pratite Nišville Jazz Festival uživo – Nišville 2012 LIVE

Ponedeljak, 13. avgust

Otvaranje izložbe fotografija:
Aleksandar Plačkov “All That Jazz” – Galerija Art 55, 19:00

Utorak, 14. avgust

Otvaranje izložbe fotografija:
Bojan Bončić “Živeti od danas do sutra” – Galerija Salon 77, 19:00

RIVER STAGE – amfiteatar na keju 20:00 – 23:00
1. Alexandre Cunha (BRA)
2. Dado Topic & Time After Time (CRO/SER)
3. Saban Bajramovic International tribute band

Sreda, 15. avgust

RIVER STAGE – amfiteatar na keju 20:00 – 23:00
1. My People (SER)
2. Orkestar Bobana i Marka Markovića (SER)
3. Nema problema (ITA)

Nisville workshop – od 16. do 19. avgusta, Simfonisjki orkestar
Press konferencije – Press centar – Galerija Paviljon u Tvrđavi od 12:00

Četvrtak 16. avgust

Matine stage – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00
1. EF Septet (TUR)
2. Alexandre Cunha (BRA)
3. Greenfingers (SER- Niš)

Otvaranje izložbe fotografija: Ivan Grlić “Serbian Jazz, Bre!”
Nišville press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 19:00

Promocija knjige: Veselin Mitrović “Džez kao socio-kulturna improvizacija”,
Nišville Press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 18:00

Movie stage 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00
( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)
Movie stage 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00
( jazz filmovi uključujući i “The Artist”)

Open Stage, Plato kod Galerije 19:00 – 24:00
1. EF Septet (TUR)
2. Ništa Čorbasto (SER)
3. Paja Jazzija (SER)
4. Nema problema (ITA)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30
1. JazzbookA (SER)
2. Lydian Sound Orchestra (ITA)
3. Jean Luc Ponty Band (FR)
4. Jon Cowherd Mercy Project ft. Patitucci, Blade & Cardenas (USA)
5. Osibisa (GH/GB)
6. Alexandre Cunha Quintet (BRA)

Midnight jam stage – dvorište Banovine 23:00 – 03:00
House band: Old Gold Band (BUL)

Petak, 17. Avgust

Matine stage – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00
1. My People (SER)
2. Rap Trio (SER – Leskovac)
3. RockStars(ci) (SER -Niš)

Open Stage, Plato kod Galerije 19:00 – 24:00
1. Lagater quintet (SER -Niš)
2. El Rithmo (SER – Aranđelovac)
3. Canyon Band (SER – Šabac)
4. Morre – Kanada (CAN)

Gerontološki centar
La Familia (SER – Novi Sad)

Promocija knjige: Nat Hentof “Džezerski život”
Nišville Press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 18:00

Movie stage 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00
( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)
Movie stage 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00
( jazz filmovi uključujući i “The Artist”)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30
1. Pedjazz (SER)
2. EF Septet (TUR)
3. Brussels Jazz Orchestra ft. Maria Joao & David Linx (BEL)
4. Jazzex (UKR)
5. Jamaaladeen Tacuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)
6. Nema Problema (ITA)

Midnight jam stage – dvorište Banovine 23:00 – 03:00
House band: Miša Blam and Friends

Vranje, plato Parkinga Doma Kulture 20:00
1. Jazzbooka (SER)
2. Old Gold Band (BUL)
3. Lollo Meier Quartet (NL)
4. Osibisa (GH/GB)

Subota, 18. Avgust

Matine stage – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00
1. I Duhovi (SER – Beograd)
2. Kafe Ball (SER – Niš)
3. Key Cohesive (SER – Niš)

Movie stage 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00
( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)
Movie stage 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00
( jazz filmovi uključujući i “The Artist”)

Open Stage, Plato kod Galerije 19:00 – 24:00
1. La Familia (SER – Novi Sad)
2. Old Gold Band (BUL)
3. Milan Petrović Band (SER – Beograd)
4. Neozbiljni pesimisti (SER – Sombor )

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30
1. Naked (SER)
2. Adrian Gaspar trio with guests: Gabriel Rosati & Lucian Nagy (AUT/ BRA/ ROM)
3. Amir Gwirtzman ft. Yaron & Eden Bahar (ISR)
4. Opus 5 (USA)
5. Lolo Meier quintet (NL)
6. Toni Kitanovski & Cherkezi ft. Oscar Salas (MAC/CUB)
7. Ras Abraham & Irie Vibes (JAM)

Midnight jam stage – dvorište Banovine 23:00 – 03:00
House band: Key Cohesive

Leskovac, Plato Kulturnog centra 20:00 -24:00
1. Eyot (SER)
2. Dolly beg you pardon (NL)
3. Mango Duende (BUL)
4. Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)

Surčin – Bojčinska šuma 20:00 – 23:00
1. Jazzex (UKR)
2. Nema problema (ITA)

Nedelja, 19. Avgust

Matine stage – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00
1. Old Gold Band (BUL)
2. La Familia (SER – Novi Sad)
3. Underdogs (SER – Niš)

Movie stage 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00
( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)
Movie stage 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00
( jazz filmovi uključujući i “The Artist”)

Open Stage, Plato kod Galerije 19:00 – 24:00
1. Plamb – Jazz odsek Muzičke Škola Subotica (SER – Subotica)
2. JazzyJay (SER – Niš/Novi Pazar)
3. Dolly beg you pardon (NL)
4. Proces (SER – Niš)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30
1. Lepi Jova (SRB)
2. Sentimental Swingers (BUL)
3. Anders Bergcrantz Quartet (SWE)
4. Get the blessing (GB)
5. The Brand New Heavies (GB)
6. Eyot (SER)

Midnight jam stage – dvorište Banovine 23:00 – 03:00
House band: Nišville All Stars

Pirot – Plato Kulturnog centra 20:00 -24:00
1. Kafe Ball (SER)
2. Jazzex (UKR)
3. Mango Duende (BUL)
4. Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)

Surčin – Bojčinska šuma 20:00 – 23:00
1. Lollo Meier Quartet (NL)
2. Osibisa (GH/GB)

Ostavi komentar