SP 2010 | Vesti

SP 2010 | Dan prvi

fifa2010

Južna Afrika – Meksiko

Fudbaleri Južne Afrike i Meksika odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) na otvaranju Svetskog prvenstva.

Domaćin je poveo sjajnim golom Sifivea Čabalale u 55. minutu, a izjednačio je Rafa Markes u 79.

Meksikanci su bili bolji u prvom poluvremenu, nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika, a na kraju su vrlo lako mogli da izgube, ali je šut Mfele u 90. minutu završio na stativi. Tradicija tako nije izneverena jer domaćin ni osmi put nije izgubio na otvaranju turnira. Od 20.30h u drugom meču A grupe sastaju se Urugvaj i Francuska.

U prvom poluvremenu ekipa selektora Havijera Agirea bila je neuporedivo bolja – igrali su brže i tečnije, lakše dolazili do gola rivala, dok domaćini nisu uspevali da povežu ni nekoliko dodavanja.

Urugvaj – Francuska

Reprezentacije Francuske i Urugvaja odigrale su 0:0 u drugom meču A grupe Svetskog prvenstva u Južnoj Africi.

Meč dva bivša svetska šampiona nije ponudio mnogo uzbuđenja niti gol šansi pa je tako i drugi meč u ovoj grupi završen bez pobednika.

Najbliži golu za Urugvaj bio je Forlan u 16. minutu kada je njegov udarac zaustavio Ljoris. Francuska je imala 20 šuteva ka golu rivala ali ni jedan nije bio dovoljno ozbiljan. Urugvaj je meč završio sa deset igrača jer je u 82. minutu isključen Lodeiro.

Za razliku od prvog meča dana, Urugvaj i Francuska su odigrali znatno monotoniji meč, skoro bez gol šanse.

U prvih 20 minuta ekipe su koliko-toliko pokušavale da dođu do gola. Najboliži je bio Forlan koji je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Igo Ljoris loptu boksovao daleko od gola. U nastavku su napadi na obe strane završavali ispred šesnaesteraca.

Urugvajci su se uglavnom oslanjali na individualni kvalitet Suaresa i posebno Forlana koji je nekoliko puta bezuspešno pokušavao sa distance. Prvi je imao šansu i u drugom poluvremenu, ali pošto je primio loptu na grudi nije imao dovoljno prostora za šut pa je lopta otišla daleko od gola.