ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Naslovna - festival - Sedmi Festival Evropskog filma
Sedmi Festival Evropskog filma

Sedmi Festival Evropskog filma

Festival evropskog filma sa 18 filmova najnovije evropske produkcije niška publika moći će da pogleda od 23. do 30. maja u Niškom kulturnom centru (NKC).

Selekciju čine ostvarenja savremene produkcije Danske, Portugala, Kipra, Austrije, Mađarske, Litvanije, Rumunije, Belgije, Grčke, Francuske, Estonije, Hrvatske, Italije, Holandije i Srbije.

Festival evropskog filma tokom leta i jeseni biće prikazan u osam gradova širom Srbije zahvaljujući Delegaciji Evropske unije u Srbiji. Festival u Niš stiže iz Novog Sada i organizuje se tradicionalno uz podršku NKC-a, Media reform centra i Francuskog instituta i EU info kutka Niš.
Svečano otvaranje festivala je u ponedeljak, 23. maja u 18.30 u NKC-u (Stanoja Bunuševca bb). Festival će otvariti litvanski film “U prolazu” od 19h i holandski “Admiral” od 21h. Sve projekcije su besplatne.

Organizatori festivala su Delegacija EU u Srbiji, EU info centar, Media&Reform centar Niš, Francuski institut i Niški kulturni centar.

Program Festivala u Nišu

23. maj PONEDELJAK
– 19:00 U prolazu (Excursionist, Litvanija, 2013, 110 min.)
Režija: Audrius Juzenas
– 21:00 Admiral (Admiral, Holandija, 2015, 151 min.)
Režija: Roel Reine

24. maj UTORAK
– 19:00 Vis-À-Vis (Vis-À-Vis, Hrvatska, 2013, 81 min)
Režija: Nevio Marasović
– 21:00 Leto (La belle saison, 2015, 105 min)
Režija: Caterine Corsini

25. maj SREDA
– 19h A.C.A.B. (“A.C.A.B / All cats are brilliant?”, Grčka,2012, 88 min)
Režija: Konstantina Vulgaris
– Santa Who (Ποιος Βασίλης, Grčka, 2011, 24 min)
Režija: Dimitris Moutsiakas
– 21:00 Jarac (Kozelat, Bugarska, 2009, 110 min)
Režija: Georgi Djulgerov

26. maj ČETVRTAK
– 19:00 Zaludnost življenja (Misfortunates, Belgija, 2009, 108 min)
Režija: Felix van Groeningen
– 21:00 Sloboda i ljubav (Szabadság, szerelem, Mađarska, 2006, 123 min)
Režija: Krisztina Goda

27. maj PETAK
– 17:00 Mirno (Scialla, Italija, 2011, 95 min.)
Režija: Francesco Bruni
– 19:00 Palme (Palme, Švedska, 2012, 103 min)
Režija:Kristina Lindström, Maud Nycander
– 21:00 Tuđina (Die Fremde, Nemačka, 2011, 119 min)
Režija:Feo Aladag

28. maj SUBOTA
– 17h Ja sam stari komunista (Sunt o baba comunista, Rumunija, 2013, 94 min.) KOMEDIJA, DRAMA
Režija: Stere Gulea
– 19:00 Anđelika (O Estranho Caso de Angélica, Portugal, 2010, 97 min.)
Režija: Manoel De Oliveira
– 21:00 Laku noć, mama (Ich Seh, ich seh, Austrija, 2014, 99min)
Režija: Severin Fiala, Veronika Franz

29. maj NEDELJA
– 19:00 Blok 12 (ΟΙΚΟΠΕΔΟ 12, Kipar, 2013, 95 min)
Režija: Kyriakos Tofaridis
– 21:00 Demode (Moest väljas, Estonija, 2013, 59 min)
Režija: Jaak Kilmi

30. MAJ PONEDELJAK
– 19:00 Na ulici ispod vode (Above the street below the water, Danska, 2009, 100 min.)
Režija: Charlotte Sieling
– 21:00 Smrdljiva Bajka (Srbija, 2015, 98 min)
Režija: Miroslav Momčilović

Ostavi komentar