ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Naslovna - NišCafe - Nišville 2016 – kompletan program po danima
Nišville 2016 – kompletan program po danima

Nišville 2016 – kompletan program po danima

Ponedeljak, 8. Avgust

Izložba “15 godina partnerstva – Srbija i EU” – Niška Tvrđava, kod arheološkog parka
Postavka fotografija na otvorenom. 8 – 15- avgust.
Jazz Teatar – Predstava “Samo moje” – Oficirski dom, 21:00
Autori i akteri: Ana Dubljević i Igor Koruga

Utorak, 9. avgust

Nišville muzej – Oficirski dom, 19:00
Izložba eksponata prikupljenih tokom ranijih izdanja festivala. 9 -15. avgust, od 11:00 do 19:00
Izložba fotografija “Vidimo se” Autor: Žoao Garsija – Oficirski dom, otvaranje u 18:00
Postavka će biti otvorena do 15. avgusta od 11:00 do 20:00
River Stage – Amfiteatar na keju, od 20:00
1. Plesni studio Revolution (SER)
2. Kafe Ball (SER)
3. Balkan Lovers Band (SER/CH)

Sreda, 10. Avgust

Press konferencija – Gradska kuća – od 14:00
Učesnici programa na River stage-u
River Stage – Amfiteatar na keju, od 20:00
1. Very Naiss (SER)
2. Golden Buddha Jazz Band (CHI)
3. Nema problema (ITA)

Četvrtak, 11. Avgust

Nišville Workshop – Oficirski dom, 11:00 – 18:00
Jazz radionice za mlade muzičare sa učesnicima programa Nišville jazz festivala
Press konferencija – Press centar – Paviljon u Tvrđavi od 12:00
Učesnici glavnog programa
Promocija: “Carski Rez – Izložba za poneti” D. M. Car, Pres centar, 18:00
Promocija fotomonografije “Carski rez – Izložba za poneti”. Fotografije Dušana Mitića Cara sa prethodnih izdanja Nišvila.

Welcome stage – plato kod česme na Trgu Kralja Milana, od 18:00
1. Škola “By Heart” (NI)
2. Bojan Cvetković Quintet (LE)
3. Tune (NI)

Nišville oldtimers fest – Tvrđava, od 18:00
Izložba i defile oldtimera – starih automobila

Striporama
14:00 – Otvaranje berze stripa (Tvrđava, plato preko puta Salona 77)
18:00 – Svečano otvaranje Striporame 2016 i izložbe Milan Jovanović-nacrtani svetovi (galerija Salon 77, Tvrđava)
19:00 – press: Dobrosav Bob Živković (press centar Nišvilla, galerija Paviljon, Tvrđava)
20:00 – Otvaranje izložbe ilustracija Dobrosava Boba Živkovića BOB U NIŠu (DELI centar, Davidova 2), deo postavke u galeriji Paviljon (Tvrđava)
21:00 – 00:00 – Zeleni strip atelje i Mala škola stripa sa gostima festivala (Tvrđava, plato preko puta galerije Salon 77)

Wiki voli zemlju – izložba fotografija – Zidine Gradske bašte u Tvrđavi,18:00
Otvaranje izložbe radova sa fototakmičenja “Wikimedia – Srbija”. Izložba je otvorena do 15. avgusta.
Izložba fotografija Zavoda za zaštitu prirode Srbije – Zidine Gradske bašte u Tvrđavi,18:00
Otvaranje izložbe fotografija Zavoda za zaštitu prirode Srbije. Izložba je otvorena do 15. avgusta.

Jazz for kids – plato iznad Letnje pozornice, od 17:00
Predstave za decu škole glume “Teatar” iz Niša, od 17h
Zajedničko muziciranje najmlađih učesnika Nišville workshopa, od 18h
Projekcije dugometražnih crtanih filomova, od 20h
Nišville body art – preko puta Salona 77 od 19:00
Face painting, body art i performans
Art to Go Jazzy – ispred izgorelih ateljea od 19:00
Umetnička kolonizacija u organizaciji Nišvila i Udruženja umetnika ARTEF
Kristina stage – kod Planinarskog doma u Tvrđavi, od 19:30
Nastupi pijanista uz neme filmove
Movie stage – kod Salona 77, od 19:30
Projekcije igranih i dokumentarnih filmova sa jazz tematikom
Jazz Fire Theatre – kod Salona 77, od 19:30
Performans Akrobatske grupe USB – Niš

Balkan Saints stage – kod izgorelih ateljea, od 19:30
1. Orkestar Miše Bahtijarevića (SER)
2. Teteven Dixie Band (BUL)
3. Nema Problema (ITA)

Drum Challenge and Blues Stage – kod Meteorološke stanice, od 19:30
Takmičenje bubnjara i nastupi bendova:
1. Petting blues band (NS)
2. Benny Brickman Band (NI)

Youth Stage – preko puta Salona 77, od 19:30
1. Strangers from South (BU)
2. Epiocoustic (NI)
3. Bricks and Cans (BG)
4. Miljan Mitrović Quintet (LE)
U pauzama nastupaju laureati Niassus guitar festivala

Open Stage – kod Nišville press centra, od 19:30
1. The Baswing  feat: SU Jazz Fusion Team Project (SU)
2. Trojica trio (BG)
3. Blues Halter (NS)
4. Bosque (BG)

Earth & Sky Stages – GLAVNI PROGRAM, od 19:30
1. Naissblue (SER)
2. Belgrade Dixieland Orchestra (SER)
3. Cyrus Chestnut, Buster Williams, Lenny White Trio (USA)
4. Al Di Meola (USA)
5. Golden Buddha Jazz Band (CHI)
6. Poduene Blues Band (BUL)

Midnight Jazzdance Stage – kod izgorelih ateljea, od 00:00
1. Funky Junkie (SER)
2. Shuya Okino (JAP)
3. Perry Louis (UK)

Petak, 12. Avgust

Nišville Workshop – Oficirski dom, 11:00 – 18:00
Jazz radionice za mlade muzičare sa učesnicima programa Nišville jazz festivala
Press konferencija – Press centar – Paviljon u Tvrđavi od 12:00
Press konferencija: Učesnici glavnog programa

Nišville jailhouse blues – Kazneno popravni zavod u Nišu, od 16:00
Koncert za štićenike Kazneno poravnog zavoda u Nišu. Nastupaju:
1. Benny Brickman Band (SER)
2. Poduene Blues Band (BUL)

Welcome stage – plato kod česme na Trgu Kralja Milana, od 18:00
1. The hmm jazz grupa (NI)
2. Miljan Mitrović Quintet (LE)
3. Soul Steamers Blues Band (PA)

Nišville oldtimers fest – Tvrđava, od 18:00
Izložba i defile oldtimera – starih automobila

Striporama
14:00 -22:00 – Berza stripa (Tvrđava, plato preko puta Salona 77)
11:00 -13:00 – Na kafici sa gostima festivala i potpisivanje zvaničnog portfolija festivala (kafe Saloon, Tvrđava)
13:00 -14:00 – Pavle Zelić u striparnici Južni Darkwood (potpisivanje albuma Družina Dardaneli)
14:30 – press Luiđi Pikato (press centar Nišvilla, galerija Paviljon, Tvrđava)
17:00 – Javni intervju: Luiđi Pikato (Sergio Bonelli Editore) (kafe Saloon, Tvrđava)
18:00 – Tribina Stripoteka i (domaći) strip oko nje, učesnici Milan Jovanović (Darkwood), scenarista Marko Stojanović (Strip Pressing) (kafe Saloon, Tvrđava)
19:00 – Otvaranje izložbi Imagine Incredible Comics i Superheroji u pokretu- Akcione figure (galerija Sinagoga, Davidova 1)
21:00 -00:00 – Zeleni strip atelje i Mala škola stripa sa gostima festivala (Tvrđava, plato preko puta galerije Salon 77)

Jazz for kids – plato iznad Letnje pozornice, od 17:00
Predstave za decu škole glume “Teatar” iz Niša, od 17h
Likovne radionice škole crtanja “Da Vinči”, od 17h do 20h
Zajedničko muziciranje najmlađih učesnika Nišville workshopa, od 18h
Projekcije dugometražnih crtanih filomova, od 20h

Air Nišville – Balonarski klub “Dambos” – kod Balkan Saints Stage-a, od 19:00
Demonstracija jedinog balona za letenje u Srbiji
Nišville body art – preko puta Salona 77 od 19:00
Face painting, body art i performans
Art to Go Jazzy – ispred izgorelih ateljea od 19:00
Umetnička kolonizacija u organizaciji Nišvila i Udruženja umetnika ARTEF
Kristina stage – kod Planinarskog doma u Tvrđavi od 19:30
Nastupi pijanista uz neme filmove
Movie stage – kod Salona 77, od 19:30
Projekcije igranih i dokumentarnih filmova sa jazz tematikom
Jazz Fire Theatre – kod Salona 77, od 19:30
Performans Akrobatske grupe USB – Niš

Balkan Saints stage – kod izgorelih ateljea, od 19:30
1. Orkestar Gorana Cekića (SER)
2. Niško Zone (SER)
3. Ragtime DD Band (BUL)

Drum Challenge and Blues Stage – kod Meteorološke stanice, od 19:30
Takmičenje bubnjara i nastupi bendova:
1. Kolege (NI)
2. The Highlanders (UE)

Youth Stage – preko puta Salona 77, od 19:30
1. Update (BUL)
2. El Sistem – projekat podržan od EU
3. Stevan Miljanović Band (ČA)
4. Jazzmo (KŠ)
5. Quindependence (POL)
U pauzama nastupaju polaznici škole “By Heart”

Open Stage – kod Nišville press centra, od 19:30
1. IOUEA (PI)
2. Jasna Jovićević & Gabriela Koso (SU/NS)
3. Rolin Humes (CRO)
4. Proces (NI)

Earth & Sky Stages – GLAVNI PROGRAM, od 19:30
1. Stanisław Słowinski Quintet (POL)
2. Jazz Punt Big Band (SLO)
3. Bilja & Bistrik orkestar (SER)
4. Oleg Kireyev & Orlan (RUS)
5. Jazz Cotech Dancers (UK)
6. Soweto Kinch (GB)
7. Dirty Purchase (BUL)

Midnight Jazzdance Stage – kod izgorelih ateljea, od 00:00
1. DJ Iron (SER)
2. Crazy P Soundsystem (UK)
3. Tonbe (SRB)

Subota, 13. Avgust

Nišville Workshop – Oficirski dom, 11:00 – 18:00
Jazz radionice za mlade muzičare sa učesnicima programa Nišville jazz festivala

Jazz for Elders – Gerontološki centar Niš, 11:00
Koncert za bake i deke u niškom Gerontološkom centru. Nastupaju:
1. Dečji hor i orkstar – učesnici projekta El Sistema
Press konferencija – Press centar – Paviljon u Tvrđavi od 12:00
Press konferencija: Učesnici glavnog programa

Welcome stage – plato kod česme na Trgu Kralja Milana, od 18:00
1. Škola “By Heart” (NI)
2. MNMS Quartet (VR)
3. Duško Šobat Band (BL)

Nišville oldtimers fest – Niš, Niška banja, od 12:00
Defile oldtimera od Niša do Niške banje. Prezentacija oldtimera u Niškoj banji do 16:00. Povratak u Niš i prezentacija oldtimera na parkingu kod Tvrđavskog mosta do 18:00. Od 18:00 – prezentacija oldtimera u Tvrđavi.

Striporama
14:00 -22:00 – Berza stripa (Tvrđava, plato preko puta Salona 77)
11:00 -13:00 – Na kafici sa gostima festivala i potpisivanje zvaničnog portfolija festivala (kafe Saloon, Tvrđava)
13:00 -15:00 – Luiđi Pikato (Sergio Bonelli Editore) u striparnici Južni Darkwood (potpisivanje stripova i crtanje posveta)
17:00 – Javni intervju: Dobrosav Bob Živković (kafe Saloon, Tvrđava)
18:30 – Skype uključenje Igor Maričić (Epicenter Comics, SAD)- reportaža sa „Comic Cona“ i promocija izdanja Zagor, Dilan Dog, Slate… (DELI centar, Davidova 2)
20:00 – Tribina sa gostima festivala: Aliens(Osmi putnik 2), trideset godina kasnije- u nastavku besplatna projekcija filma Aliens (Kupina bioskop, Balkanska 2)
22:00 -00:00 – Zeleni strip atelje i Mala škola stripa sa gostima festivala (Tvrđava, plato preko puta galerije Salon 77)

Promocija „Jazz Waves – 300 Jazz Greats“ – Press centar od 18:00
Predpromocija knjige “Jazz Waves – 300 Jazz Greats” – Odabrani intervjui sa džezerima, autor Slobodan Bobby Aranđelović
Jazz for kids – plato izmad Letnje pozornice, od 17:00
Predstave za decu škole glume “Teatar” iz Niša, od 17h
Likovne radionice škole crtanja “Da Vinči”, od 17h do 20h
Zajedničko muziciranje najmlađih učesnika Nišville workshopa, od 18h
Projekcije dugometražnih crtanih filomova, od 20h

Air Nišville – Balonarski klub “Dambos” – kod Balkan Saints Stage-a, od 19:00
Demonstracija jedinog balona za letenje u Srbiji
Nišville body art – preko puta Salona 77, od 19:00
Face painting, body art i performans
Art to Go Jazzy – ispred izgorelih ateljea, od 19:00
Umetnička kolonizacija u organizaciji Nišvila i Udruženja umetnika ARTEF
Kristina stage – kod Planinarskog doma u Tvrđavi, od 19:30
Nastupi pijanista uz neme filmove
Movie stage – kod Salona 77, od 19:30
Projekcije igranih i dokumentarnih filmova sa jazz tematikom
Jazz Fire Theatre – kod Salona 77, od 19:30
Performans Akrobatske grupe USB – Niš

Balkan Saints stage – kod izgorelih ateljea, od 19:30
1. Orkestar Miše Bahtijarevića (SER)
2. Etno grupa Verive Milutinović (SER)
3. Teteven Dixie Band (BUL)

Drum Challenge and Blues Stage – kod Meteorološke stanice, od 19:30
Takmičenje bubnjara i nastupi bendova:
1. Slide Ride (NI)
2. Soul Steamers Blues Band (PA)

Youth Stage – preko puta Salona 77, od 19:30
1. Jayus Jazz (NI)
2. Duo Katarina i Ljubica (BG)
3. Ethno trip (SLO)
4. Stanislav Slowinsky Quintet (POL)
U pauzama nastupaju polaznici škole Snežane Spasić

Open Stage – kod Nišville press centra, od 19:30
1. Key Cohesive (NI)
2. Moba (NI)
3. Gandy & Sin Experience (NS)
4. Vakuum (KG)
5. The Wild Side (NI)

Nišville u Niškoj banji – Plato kod fontana 20:00
1. Jazz Punt Big Band (SLO)
2. DJ Valique (RUS)

Earth & Sky Stages – GLAVNI PROGRAM, od 19:30
1. Quindependence (POL)
2. Tango & Jazz Quartet (ARG)
3. Eyot & Friends (SER)
4. Bill Evans Band (USA)
5. Shakatak (GB)
6. El Jazzyra (SER)

Midnight Jazzdance Stage – kod izgorelih ateljea, od 00:00
1. WC7 (SER)
2. Nightmares On Wax (UK)
3. DJ Skill & Ramsey Hercules (BUL)

Nedelja, 14. Avgust

Nišville Workshop – Oficirski dom, 11:00 – 18:00
Jazz radionice za mlade muzičare sa učesnicima programa Nišville jazz festivala
Press konferencija – Press centar – Paviljon u Tvrđavi od 12:00
Press konferencija: Učesnici glavnog programa

Welcome stage – plato kod česme na Trgu Kralja Milana, od 18:00
1. Vakuum (KG)
2. Strangers from South (BU)
3. Saxs & Mixs (NI)

Nišville oldtimers fest – Tvrđava, od 18:00
Izložba i defile oldtimera – starih automobila

Striporama
14:00 -22:00 – Berza stripa (Tvrđava, plato preko puta Salona 77)
11:00 -13:00 – Na kafici sa gostima festivala i potpisivanje zvaničnog portfolija festivala (kafe Saloon, Tvrđava)
13:00 -14:00 – Tribina: Veseli četvrtak- gde stanuju strip heroji, u nastavku promocija izdanja Veselog četvrtka (kafe Saloon, Tvrđava)
14:00 -15:00 – Dobrosav Bob Živković u striparnici Južni Darkwoood (crtanje posveta)

Promocija: „Orden za Olovnog vojnika“ Željka Mitića – Nišville press centar u 17:00
Promocija antologije niške rock and roll poezije (1980-2013) priređivača Željka Mitića. Edicija:”Kroz talase” – Izdavač: “Peti talas”
Promocija: „Prozaonline – Rock and Roll“ Živka Ivkovića – Nišville press centar u 18:00
Promocija knjige izabranih eseja, kritika i prikaza na temu rock and rolla i jazz-a (objavljenih na sajtu prozaonline.com) autora Živka Ivkovića. Izdavači: “Prozaonline” i “Pressing”.
Jazz for kids – plato izmad Letnje pozornice, od 17:00
Predstave za decu škole glume “Teatar” iz Niša, od 17h
Likovne radionice škole crtanja “Da Vinči”, od 17h do 20h
Zajedničko muziciranje najmlađih učesnika Nišville workshopa, od 18h
Projekcije dugometražnih crtanih filomova, od 20h

Nišville body art – preko puta Salona 77, od 19:00
Face painting, body art i performans
Art to Go Jazzy – ispred izgorelih ateljea, od 19:00
Umetnička kolonizacija u organizaciji Nišvila i Udruženja umetnika ARTEF
Kristina stage – kod Planinarskog doma u Tvrđavi, od 19:30
Nastupi pijanista uz neme filmove
Movie stage – kod Salona 77, od 19:30
Projekcije igranih i dokumentarnih filmova sa jazz tematikom

Balkan Saints stage – kod izgorelih ateljea, od 19:30
1. Orkestar Gorana Cekića (SER)
2. Etno Kvintet (SER)
3. Ragtime DD Band (BUL)

Drum Challenge and Blues Stage – kod Meteorološke stanice, od 19:30
Takmičenje bubnjara i nastupi bendova:
1. Projekat (NI)
2. Take A Walk (NI)

Youth Stage – preko puta Salona 77, od 19:30
1. El Sistem (EU)
2. MNMS Quartet (VR)
3. Bojan Cvetković Quintet (LE)
4. Duško Šobat group (BL)

Open Stage – kod Nišville press centra, od 19:30
1. Balkan Express Band (BL)
2. Wake Up Groove (BG)
3. Rebel Brass Band (NS)
4. Rebel Band – ZZ TOP Tribute (BG)

Earth & Sky Stages – GLAVNI PROGRAM, od 19:30
1. Milan Petrović Quartet (SER)
2. Yuichiro Tokuda’s RALYZZDIG (JAP)
3. Yuri Honing Quartet (NL)
4. Remi Panossian trio (FRA)
5. Joss Stone (GB)
6. Marko Marković Rubikons Band (SER)

Midnight Jazzdance Stage – kod izgorelih ateljea, od 00:00
1. Safe – T (UAE)
2. Valique (RUS)
3. Master Flow Vs Loptica (SER)

Ponedeljak, 15. Avgust – Nišville program+

Press konferencija – Press centar – Paviljon u Tvrđavi od 12:00
Press konferencija: Učesnici glavnog programa od nedelje.

Ostavi komentar