Sportske vesti

Nerešeno Makedonija – Švedska

euro2012_copyPred oko 4.000 svojih navijača rukometaši Makedonije odigrali su nerešeno 26:26 sa Švedskom u prvom kolu B grupe u hali Čair.

Navijači Makedonije napunili su halu do poslednjeg mesta i neprekidnim navijanjem pomogli svojim ljubimcima da zabeleže prvi bod na Evropskom prvenstvu u Srbiji. Makedonci su odlično počeli meč i poveli sa 2:0, a u nastavku poluvremena povećali vođstvo na 8:4 (16. minut). Šveđani su tada pokazali da ih ne može uplašiti bučna publika i napravili su seriju od 3:0 i takis e približili rivalu. Nakon toga vodila se izjednačena borba i u 23. minutu Andreson je postigao gol za 10:10. Šveđani su nakon toga zaigrali mnogo organizovanije i uspeli da završe prvi deo utakmice sa minimalnom prednošću od 14:13.