Niške vesti

Naisa pobedila Čačak

rukometni-klub-naisa U odloženom meču 4. kola Superlige rukometašice Naise pobedile su Čačak rezultatom 24:23 (13:11). Rukometašice Naise zabeležile su i petu pobedu u sezoni i sada su, uz Zaječar, jedina ekipa sa svim pobedama.

Meč u Čačku Naisa je počela dobro, a do poluvremena je održavala prednost. Na odmor su niške rukometašice sa 13:11. Na početku drugog dela igre Čačak je izjednačio na 13:13, ali je Naisa opet povela i bilo je 17:15. Usledila je tada serija Naise, pa mali pad koncentracije gošći.

– Izuzetno težak meč. Imali smo mali pad u drugom poluvremenu kada nam se Čačak od 16:21 približio. Na kraju, odigrali smo koncentrisano i upisali važnu pobedu – rekao je posle meča Svetislav Jovanović, trener Naise.

Najefikasnija u timu Naise je bila Miljana Ćosić sa 5 golova, dok su Nevena Turanjanin, Jovana Stojiljković i Jasna Tošković postigle po 4 gola. U strelce su se upisale i Jelena Filipović o Dunja Tasić sa po 3 gola.

U dresu Čačka Tanja Vučković je dala 7 golova, dok su po 5 golova postigle Dragana Đekić i Nevena Popović.
U šestom kolu Superlige Naisa će u subotu od 20h gostovati Medicinaru, koji je do sada ostvario jednu pobedu i 4 poraza.

Izvor: Južne Vesti