ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Naslovna - Niški filmski susreti - Filmski susreti u Nišu 2013 – program festivala
Filmski susreti u Nišu 2013 – program festivala

Filmski susreti u Nišu 2013 – program festivala

filmski-susreti-2013-2Svetsku premijeru na niškom festivalu imaće film “Gde je Nađa?” koji je uvršćen u zvanični takmičarski program.

Tako ćemo na ovogodišnjim Filmskim susretima u zvaničnom programu videti 12 filmova, a na zatvaranju Festivala i 2 gostujuća filma.

Kompleti karata su u prodaji po ceni od 2.000 dinara.

Program festivala

26. avgust

Svečano otvaranje
Svečano uručenje nagrade Pavle Vuisić

“Kad svane dan”

Režija: Goran Paskaljević
Glumci: Mustafa Nadarević, Predrag Ejdus, Nebojša Glogovac, Zafir Haximanov, Meto Jovanovski, Nada Šargin, Mira Banjac
Trajanje: 88 minuta

“Mamaroš”

Režija: Momčilo-Moma Mrdaković
Glumci: Bogdan Diklić, Mira Banjac, Sergej Trifunović, Anita Mančić, Bane Vidaković
Trajanje: 105 minuta

27. avgust


“Krugovi”

Režija: Srdan Golubović
Glumci: Nebojša Glogovac, Aleksandar Berček, Hristina Popović Mijin, Leon Lučev, Boris Isaković, Vuk Kostić, Nikola Rakočević, Marko Janketić
Trajanje: 112 min

Program In Memoriam

”S/Kidanje”

Režija: Kosta Djordjević
Glumci: Nikola Rakočević, Marko Janketić, Dragana Dabović, Nebojša Glogovac, Nataša Janjić, Ivana Vuković, Srdjan Pantelić
Trajanje: 88 minuta

Bioskop Kupina, 18.30

“Država”

Režija: Jelena Marković
Glumci: Ana Stefanović, Jelena Marković, Milutin Petrović, Vlasta Velisavljević, Aleks Tsimerlis, Ljuma Penov, Amra Latifić
Trajanje: 82 min

28. avgust


“Odumiranje”

Režija: Miloš Pušić
Glumci: Branislav Trifunović, Boris Isaković, Dara Džokić, Jasna Đuričić, Milica Janevska, Emir Hadžihafizbegović
Trajanje: 109 min

Svečano uručenje nagrade Ona i on

“Vir”

Režija: Bojan – Vuk Kosovčević
Glumci: Nebojša Djordjević, Srdjan Pantelić, Nenad Okanović, Emir Kusturica, Mirjana Karanović, Dragan Nikolić, Marina Vodeničar, Jelena Matijašević
Trajanje: 112 minuta

29. avgust


“Falsifikator”

Režija: Goran Marković
Glumci: Tihomir Stanić, Branka Katić, Dragan Petrović, Momčilo Pićurić, Dražen Pavlović, Sergej Trifunović, Goran Navojec
Trajanje: 90 minuta

“Ljubav dolazi kasnije”

Režija: Haxi-Aleksandar Đurović
Glumci: Milica Stefanović, Andrej Šepetkovski, Goran Jevtić, Ljubinka Klarić, Aleksandar Đurica, Tanasije Uzunović, Jadranka Selec
Trajanje: 77 minuta

“Gde je Nađa?”

Režija: Luka Popadić, Aron Sekelj, Raško Milatović, Marko Djordjević, Miloš Milovanović, Nemanja Vojinović, Petar Ristovski, Tea Lukač
Glumci: Svetozar Cvetković, Isidora Simijonović, Stefan Vukić, Dimitrije Aranđelović, Anica Dobra, Anita Mančić, Nevena Ristić, Bojan Žirović
Trajanje: 70 minuta

30. avgust


“Led”

Režija: Jelena Bajić Jočić
Glumci: Velimir Bata Živojinović, Nela Mihajlović, Olga Odanović, Momčilo Otašević, Nenad Jezdić, Rale Milenković, Nedeljko Bajić, Biljana Mišić, Dubravko Jovanović
Specijalni gosti: Radoš Bajić i Emir Hadžihafizbegović
Trajanje: 120 min

“Artiljero”

Režija: Srđan Anđelić
Glumci: Jovan Kolarić, Ana Konjović, Nebojša Glogovac, Petar Božović, Aleksandra Janković, Nikola Đuričko, Zoran Cvijanović
Trajanje: 102 min

31. avgust

Dodela nagrada i svečano zatvaranje
Gostujući filmovi

“Put ružama posut”

Režija: Marko Novaković
Uloge: Vesna Stanojević, Tanja Bošković, Dragan Mićanović, Ivan Jevtović, Aleksandra Manasijević, Ljubomir Bulajić, Aleksandra Nikolić, Milan-Caci Mihailović
Trajanje: 53 minuta

“Ponoćna molitva”

Režija: Boban Rajković
Uloge: Aleksandar Mihailović, Dejan Cicmilović, Jasminka Hodžić, Petra Dimitrijević
Trajanje: 59 minuta

Ostavi komentar