SP 2010 | Vesti

Drugi dan

fifa2010

Koreja – Grčka

Selektor Južne Koreje Đung-Mu Hu rekao je posle pobede od 2:0 nad Grčkom, da je ekipa mogla da ostvari i bolji rezultat da je bila malo smirenija.

Južna Koreja je dominirala protiv nemoćnih Grka stvorivši nekoliko sjajnih prilika za gol koje je uglavnom propuštao Ču Jung Park.

„Mogli smo da zabeležimo i bolji rezultat da smo bili smireniji. U pogledu golova, mogli smo i malo bolje da prođemo. Nećemo sedeti na lovorikama, nego ćemo napadati“, rekao je Hu.

„Rekao sam igračima na poluvremenu da ćemo imati još prilika i da ih treba iskoristiti“, kazao je on.

Trener reprezentacije Grčke Oto Rehagel rekao je da njegov tim mora da popravi neke stvari i da bude hrabar.

„Moramo da se saberemo. Kada je 18 igrača u šesnestercu i dođe snažan centaršut, sve može da se desi ako odbrana ne udalji loptu kako treba“, rekao je Rehagel.

Argentina – Nigerija

Argentina je minimalnim rezultatom savladala Nigeriju u subotu, a „super orlove“ težeg poraza spasao je sjajni golman Enjema.

Jedini gol na meču postigao je Hajnce posle kornera u šestom minutu, ali Maradoni nije bitan rezultat nego pobeda.

„Nadam se da će moji igrači iskoristiti podršku argentinskih navijača na stadionu. Ako nastave pobeđivati počet će osećati potrebu, glad za pobedama u svakoj novoj utakmici“, istakao je Maradona.

Leonel Mesi je tokom većeg dela meča bio najkonkretniji igrač na terenu, ali je bezuspešno pokušavao da stigne do gola.

„Razgovarali smo o tome i rekao sam da želim Lea blizu lopte. Sve dok se zabavlja sa loptom biće dobro. Kad bi mu oduzeli loptu, bilo bi to kao da detetu oduzmete čokoladu. Danas je širio čaroliju po terenu.“

Engleska – Amerika

Reprezentacije Engleske i SAD-a igrale su nerešeno, 1:1 (1:1) u prvom meču grupe C na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Englezi su poveli u četvrtom minutu preko Džerarda, ali su Amerikanci pre poluvremena izjednačili golom Dempsija kojem je pomogao golman Grin.

Kapelov tim više je kontrolisao loptu, pokušavaoa uglavnom preko krilnih pozicija da proigra Runija i Heskija, ali je odbrana SAD-a na čelu sa Onijevuom sjajno igrla. Amerikanci su koristili svaku ukazanu priliku i čak imali najbolju gol šansu preko Altidora.

Već prvu priliku Englezi su pretvorili u gol preko Stivena Džerarda koji je povredom Ferdinanda postao kapiten „Gordog Albiona“. Heski je dobio loptu na vrhu šesnaesterca i sjajno proigrao Džerarda koji je pobegao čuvarima i sa penala savladao Hauarda.

Međutim, Englezi ne bi bili Englezi da nemaju problema sa golmanima. Posle nekoliko dobrih intervencija Robert Grin je katastrofalno reagovao u 40. minutu posle šuta Dempsija sa više od 20 metara, pa je lopta pored njegove ruke ušla u gol za 1:1.