ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Naslovna - Film - Alternative Film/Video festival
Alternative Film/Video festival

Alternative Film/Video festival

alternativeOsnivač i organizator festivala je Akademski filmski centar Doma kulture “Studentski grad”. Festival je prvi put održan 1982. godine kao Alternative film sa namerom da istražuje filmsku produkciju u domenu onoga što predstavlja alternativu komercijalnom filmu – dakle različite vidove alternativnog, eksperimentalnog, nenamenskog, umetničkog, kratkometražnog, radikalnog filmskog mišljenja…

Od 2006. godine, Festival postaje medjunarodni, sa ciljem da pruži uvid u nove tendencije na medjunarodnoj sceni i omogući širu kontekstualizaciju domaće i regionalne scene. Dakle: Alternative film-video je festival medjunarodnog alternativnog filma i videa. Cilj festivala je da zabeleži i teorijski definiše kretanja, da ukaže na vrednosti i nove stvaralačke mogućnosti u oblasti alternativnog filma i videa.

Ponedeljak, 23. maj 2011. u 19h
Program filmova koji su se našli na Listi značajnih ostvarenja Festivala Alternative Film/Video 2010 (8-12. decembar 2010)

Trajanje: 85 minuta

– ABSTRACT?
Alexei Dimitriev, Russia
– MOZMAD’S SYMPHONY
Vasco Mendes, Portugal
– ON A TRIP DOWN MEMORY LANE
Marie Elisa Scheidt, Germany
– RAZGLEDNICE / POSTCARDS
Nika Autor, Slovenia
– SKY SPIRITS
Damir Čučić & Boris Poljak, Croatia
– STOCHASTICS
David Kidman, France
– A TIME SHARED UNLIMITED
Zachary Epcar, Czech Republic
– TRANSFORMANCE
Nina Kurtela, Croatia/Germany
– UTOPIA
Estela Estupinyà Garcia, Germany

Utorak, 24 maj 2011. u 19h
Program (izbor) filmova iz produkcije AFC-a u 2010. godini (6 filmova koji su bili prikazani u domaćoj takmičarskoj konkurenciji 58. Beogradskog dokumentarnog i kratkometražnog filma)

Trajanje: 120 minuta

– VAVILONSKA KULA
r: Jelena Bešir, animirani, 7:10
– OPUŠTENO
r: Olivera Miloš Todorović, dokumentarni, 27:50
– ŽIVOT NA PAUZI
r: Mišo Ždinjak, dokumentarni 10:50
– ČE
r: Zoran Saveski, eksperimentalni 1:10
– LjUBAV, SRCE, PRIJATELjI 12:00
r: Igor Jekić, dokumentarni
– SNEŽANA I SEDAM PATULjAKA
r: Zoran Tairović, igrani, 59:25

Sreda 25. maj 2011. u 19h
Projekcija filmova radionice “Pametnik”(Promocija radionice arheološkog i etnografskog filma):

Trajanje: oko 90 min

– 251-249=2,
r: Milan Milosavljević, Natalija Ćosić, Gordana Ćirić, Ljubisav Panić, 2008.
– SKRIVENI ZNACI,
Sonja Bikić, Petar Veljačić, Vesna Trifunović, 2008.
– NEKAD I NEGDE,
r: Radoj Nikolov, 2009.
– NAŠ KAL,
r: Slobodan Simojlović, 2009.
– PUSTA,
r: Bojan Vorkapić, Radiša Cvetković, 2010.
– AVARSKI GROB,
r. Milan Milosavljević, 2010.

Sala SKC-a (Šumatovačka bb, III sprat)

Ostavi komentar