ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
ExeNet - Najveći internet provajder u Nišu
Naslovna - Kulturna dešavanja - 4. Međunarodna dečja kolonija crtanog filma
4. Međunarodna dečja kolonija crtanog filma

4. Međunarodna dečja kolonija crtanog filma

decija-kolonija Od 3 – 10. avgusta 2010. godine biće održana 4. Međunarodna dečja kolonija crtanog filma “Pantelej 2010” na kojoj će učestvovati šezdesetak polaznika i mentora iz Velike Britanije, Italije, Rusije, Slovenije, Hrvatske, Bugarske i Srbije.

Specijalni gosti Kolonije i predavači, između ostalih biće: Kolin Artur, majstor maske i specijalnih efekata u mnogim američkim i evropskim filmovima – od “Odiseje u svemiru 2001”, Stenlija Kjubrika, preko “Konana Varvarina”, Džona Milijusa, sve do Amenabarovog “Otvori oči”; Filipa Timins, predstavnica američke kompanije “Vajkon” (Vicon), čiji softveri i hardveri su korišćeni za specijalne efekte u holivudskim filmovima – “Čarli i fabrika čokolade”, “Hulk”, “Troja”, “Zvezdane staze”…; i Zoran Simjanović, jedan od naših najznačajnijih kompozitora primenjene muzike, autor nezaboravnih numera za TV seriju “Grlom u jagode” i filmove – “Specijalno vaspitanje”, “Miris poljskog cveća”, “Maratonci trče počasni krug”, “Nešto između”… U okviru Kolonije biće urađen i jedan zajednički animirani film o ekologiji koji će biti prikazan na svečanom zatvaranju kada će biti podeljeni i sertifikati svim učesnicima. Organizatori Kolonije su Studio crtanog filma SCF 98 i udruženje građana Anima, pokrovitelji su Grad Niš i Gradska opština Pantelej, a prijatelji Kolonije – Niški kulturni centar i udruženje građana “Dante Aligijeri” u Nišu.

Četvrtu međunarodnu dečju koloniju crtanog filma “Pantelej 2010” ove godine nije podržalo Ministarstvo kulture Republike Srbije, koje je pre tri godine pomoglo pokretanje ove manifestacije, a sluha za ovu filmsku manifestaciju nije imalo ni pedesetak javnih i privatnih preduzeća iz Niša i cele Srbije.

Četvrta međunarodna dečja kolonija crtanog filma “Pantelej 2010” će svečano biti otvorena u utorak, 3. avgusta sa početkom u 20.30 u prostorijama Gradske opštine Pantelej. U okviru Kolonije, ne samo za polaznike, već i za sve zainteresovane, masterklas će održati Kolin Artur, u sredu, 4. avgusta u 20.30 u holu Gradske kuće i Filipa Timins, u četvrtak u 20.30 u sali Niškog kulturnog centra.

Program festivala

Ponedeljak, 02.8.2010.godine
17:00 – 22:00 Doček gostiju iz Velike Britanije i smeštaj u hotelu “Konstantin”

Utorak, 03.8.2010.godine
10:00 – 13:00 Doček gostiju i smeštaj u hotelu
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 17:30 Popodnevni odmor
18:00 – 19:00 Večera
19:30 – 20:00 Prvi dogovor o radu kolonije (GO Pantelej)
20:30 – 21:30 Svečano otvaranje manifestacije (dvorište GO Pantelej)
21:30 – 22:00 Koktel i druženje učesnika kolonije
22:30 Odlazak gostiju u hotel

Sreda, 04.8.2010.godine, Prvi radni dan Međunarodne radionice
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 12:30 Prepodnevni rad, zvaničan početak rada
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 15:45 Popodnevni odmor
16:00 – 18:00 Popodnevni rad
18:30 – 19:30 Večera
20:30 – 22:00 Prva prezentacija Artura Kolina (specijalni efekti) predavanje i video projekcija /hol Gradske kuće/
22:30 Odlazak gostiju u hotel

Četvrtak, 05.8.2010.godine, Drugi radni dan Međunarodne radionice
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 13:00 Prepodnevni rad (izrada maski – Artur Kolin)
13:10 – 14:00 Ručak
14:00 – 15:45 Popodnevni odmor
16:00 – 18:00 Popodnevni rad
18:30 – 19:30 Večera
20:30 – 22:00 Prezentacija Vajkon produkcije (sala NKC-a)
22:30 Odlazak gostiju u hotel

Petak, 06.8.2010.godine, Treći radni dan Međunarodne radionice
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 12:30 Prepodnevni rad
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 16:00 Popodnevni odmor
16:00 – 19:00 Obilazak Niške Banje, Ćele kule i parka Čair
19:00 – 20:00 Večera
20:30 – 22:00 Retrospektiva filmova sa varaždinskog festivala animiranog filma “VAFI”
22:30 Odlazak gostiju u hotel

Subota, 07.8.2010.godine, Četvrti radni dan Međunarodne radionice
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 12:30 Prepodnevni rad
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 16:00 Popodnevni odmor
16:30 – 19:30 Obilazak Tvrđave, Narodnog muzeja i saborne crkve Večera (lanč paket)
20:00 – 22:00 Retrospektiva filmova “Animateke Slon” i moskovske škole
22:30 Odlazak gostiju u hotel

Nedelja, 08.8.2010.godine, Peti radni dan Međunarodne radionice
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 12:30 Gruba montaža animiranih filmova nastalih u koloniji
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 15:45 Popodnevni odmor
16:00 – 20:30 Obilazak Čegra, Kameničkog visa i panoramsko razgledanje grada Večera (lanč paket)
20:30 – 22:00 Slobodne aktivnosti
22:30 Odlazak gostiju u hotel

Ponedeljak, 09.8.2010.godine, Šesti radni dan Međunarodne radionice
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 12:00 Montaža špice kolonije
12:30 – 13:30 Ručak
13:30 – 16:00 Popodnevni odmor
16:00 – 18:30 Obilazak vašara u Panteleju i parka “Čair”
19:00 – 19:50 Svečanost zatvaranja – premijerno prikazivanje zajedničkog animiranog projekta učesnika kolonije i dodela diploma za učešće na 4. Međunarodnoj dečjoj koloniji crtanog filma – Velika sala NKC
19:50 – 23:00 Koktel i igranka uz nacionalnu muziku Srbije
23:15 Odlazak gostiju u hotel

Utorak, 10.8.2010.godine
08:00 – 09:00 Doručak
09:30 – 12:00 Ispraćaj gostiju

Ostavi komentar